V sredo, 20. maja 2015,  smo imeli kulturni dan posvečen podelitvi bralne značke. Dopoldan smo pričeli z razrednim fotografiranjem, nadaljevali z ogledom lutkovne predstave Jajce, ki so jo pripravili učenci in učenke 7. in 8. razreda, zaključili pa s podelitvijo priznanj za opravljeno bralno značko. Letos je priznanje prejelo 87 učencev in učenk. Tri učenke 9. razreda so prejele priznanje za zlate bralce, saj so vseh 9 let opravile bralno značko. Osrednji gost prireditve je bil pesnik, pisatelj, dramatik, igralec in prevajalec Andrej Rozman Roza, ki je učencem podelil priznanja in se z njimi fotografiral za spomin. Po podelitvi priznanj je predstavil svoje delo in nas navdušil s svojo preprostostjo ter doživetimi interpretacijami svojih pesmi in ugank. Zato učencem in učenkam ni bilo težko pognati rakete domišljije in z njo odpotovati visoko v nebo.  Več o našem gostu pa boste lahko prebrali v letošnji izdaji šolskega časopisa Jesenko.

ANDREJ ROZMAN ROZA NA OBISKU
Na dan podelitve bralne značke je pridne bralce naše šole obiskal pesnik in pisatelj Andrej Rozman Roza. Najprej je podelil knjižne nagrade, po podelitvi pa je spregovoril o sebi. Že ko se je predstavil, je pritegnil nase pozornost učencev. S svojo duhovitostjo in preprostostjo je navdušil mlajše kot tudi starejše učence. Vse je presenetilo, da zna kar nekaj svojih del na pamet. Pedstavil nam je nekaj svojih pesmi, mlajše pa je zabaval tudi z ugankami, ki so jih vsi pridno razrešili. Po končanem nastopu mu je naša šola podarila darilo v upanju, da nas bo imel v prijetnem spominu.
Doroteja Pišotek, 9. a