25. septembra so nas na šoli obiskali učitelji Društva matematikov in fizikov in nam obogatili ure naravoslovja na šoli. Izvedli so sklop zanimivih naravoslovnih eksperimentov, ki so pri učencih vzbudili radovednost in zanimanje za preproste pojave, ki jih srečujemo v vsakdanjem življenju.

Eksperimente so opazovali vsi učenci naše šole, vsak razred pa jih je razumel na svoji razvojni stopnji.

S čim smo si zaslužili njihov obisk?

Vsako leto kot šola sodelujemo na naravoslovnem tekmovanju iz znanja naravoslovja Kresnička in dosegamo zelo dobre rezultate. Letos smo bili izbrani v nabor 12 šol, kjer so promocijsko izvedli sklop zanimivih eksperimentov. Skupaj smo še okrepili naravoslovno matematične kompetence, ki so še kako potrebne za nadaljnje uspehe v življenju.

Bogdana Drozg Onič