Tudi letos na tretji petek v novembru, 20. 11., obeležujemo dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk, ki bo letos že deseti po vrsti. Njegova izvedba bo zaradi epidemije covid-19 letos drugačna. Tradicionalni slovenski zajtrk je vsakoletni dogodek, s katerim želimo učencem in staršem približati pomen lokalno pridelane in predelane hrane ter zdravega načina prehranjevanja. Z njim želimo ozaveščati o:

  • pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil v naši prehrani,
  • pomenu domače pridelave in predelave,
  • pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad.

V okviru razrednih skupnostih smo pripravili zanimive dejavnosti (učenci ste jih prejeli v svoje spletne učilnice).

Lahko pa si  ogledate še  videopredstavitvi, ki ju najdete na spletni strani:

https://www.nasasuperhrana.si/tradicionalni-slovenski-zajtrk/

in preberete zloženko: cebelica-2020-WEB

 

 

Dostopnost