V četrtek, 10. 6. 2021, so imeli učenci 5., 6., 7., 8. in 9. razreda tehniški dan, ki je bil posvečen umetni inteligenci. Učenci so spoznali, kaj sta umetna inteligenca in robotika, srečali pa so se tudi s programiranjem ter samovozečimi avtomobili in spoznali, kako delujejo tovarne prihodnosti.

Lego robotika

Učenci 5. razreda so iz lesa izdelovali mahača iz lesa, prav tako so iz stiroporja s pomočjo rezalnika izrezovali poljubne figure.

Učenci 6. razreda so ustvarjali različne robote in jih programirali s preprostim programskim jezikom.

Učenci 7. in 9. razreda so najprej poslušali predavanje o umetni inteligenci, kjer sta predavatelja zelo nazorno prikazala razvoj in funkcije umetne inteligence. Nato so prešli na praktični del, kjer so se preizkusili v sestavljanju različnih robotov, ki so jih programirali s preprostim programskim jezikom.

Učenci 8. razreda so prav tako najprej poslušali predavanje o umetni inteligenci, nato so se preizkusili pri sestavljanju robotov, ki so jih programirali s preprostim programskim jezikom.

Dostopnost