Prispevek je zapisala udeleženka izleta Urška Žunko Kobale, učenka 9. razreda.

 

OBISK ŽIVALSKEGA VRTA IN OGLED STAREGA MESTNEGA JEDRA V LJUBLJANI

 

Odhod avtobusa smo imeli 31. 3. 2022 ob 7.10. Ni odšla samo naša šola, temveč tudi Oplotnica in 2. OŠ Slovenska Bistrica ter še dva avtobusa. Z menoj je bil moj sošolec Alen Bernik, prav tako zlati bralec, in najina mentorica Andreja Tomažič.

Potem smo začeli našo pot proti Ljubljani. Po približno 45-minutni vožnji smo se ustavili pri počivališču Lukovica, kjer smo pomalicali, nato pa ponovno pričeli z vožnjo. V Ljubljano smo prispeli ob 9.30, kjer smo si najprej odšli ogledat živalski vrt. V živalskem vrtu v Ljubljani je okoli 500 različnih živali, tako nam je povedala vodička. Videl si lahko slone, žirafe, morske leve, medvede in še marsikaj. Lahko smo si tudi ogledali, kako so hranili severnega jelena. Živalski vrt je tako obsežen, da se v njem po resnici povedano lahko izgubiš. Imeli smo približno dve uri, da smo si ga lahko ogledali. Ko je ura napočila 11.30, pa smo se počasi odpravili z avtobusom do hotela City, kjer nas je pričakalo okusno kosilo. Na kosilu smo bili vsi, iz vseh treh avtobusov. Po kosilu pa smo se odpravili proti staremu mestnemu jedru. Ko smo prišli, nam je naša vodička povedala nekaj stvari o Prešernu in nekaj o Primičevi Juliji. Nato pa smo imeli približno dve uri prostega časa. Lahko si odšel v kakšno majhno trgovinico ali pa v kako kavarno in si kaj kupil oziroma naročil. Potem pa nas je čakala vožnja proti domu. Vendar to še ni bilo vse. Na poti proti domu smo se ustavili še v Trojanah. Trojane slovijo po okusnih in velikanskih trojanskih krofih. Lahko si kakšnega kupil in pojedel ali pa si jih kupil ter odnesel domov. Po polurnem postanku v Trojanah smo krenili proti domu. Do šole smo prišli ob 16.30. Čeprav je deževalo, nam dež ni preprečil obiska živalskega vrta in ogleda starega mestnega jedra. Upam, da si ga boste ogledali tudi vi, če si ga še niste.

  Urška Žunko Kobale, 9. r

Dostopnost