Skoči na glavno vsebino

UČENCI SO SE PREIZKUSILI V DESETIH POKLICIH

V torek, 7. oktobra 2014, smo na OŠ Partizanska bolnišnica Jesen Tinje imeli naravoslovni dan Rad bi postal … rad ustvarjam. Učenci od prvega do osmega razreda so se preizkusili v desetih različnih poklicih: kuhar, frizer, poslovna sekretarka, cvetličar, medicinska sestra, elektrotehnik, gasilec, šivilja, mizar in učitelj. Pletli so kite in barvali lase, izpolnjevali položnice, zavijali darila, si povijali roke in noge ter merili krvni tlak, šivali na roke in s šivalnim strojem, kuhali špagete v smetanovi omaki, pekli krostato, spoznali robota na svetlobo, si ogledali mešalno mizo, zvočnik, mikrofon in reflektorje, izdelovali domine in tangrame, z žagami rezali stiropor in les, si ogledali gasilsko opremo in vozilo, izvedeli, kaj vse zajema učiteljevo delo … Delavnice so vodili starši učencev, bivša učenka, gasilci in delavci šole. Učenci so bili navdušeni nad različnimi poklici. Zanje je bil dan odličen, zanimiv, zabaven, ustvarjalen, čudovit, aktiven. Imel je eno samo slabost: prehitro je minil.

Dostopnost