Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 27. oktobra 2022, je na naši šoli potekala požarna vaja evakuacije. Varnost vseh v šolskem prostoru je zelo pomembna, zato se je nujno naučiti kako ravnati v tovrstnih situacijah, ki zahtevajo od vseh hiter in učinkovit odziv. Evakuacija iz prostorov šole je potrebna predvsem, kadar pride do nepredvidenih situacij, ki lahko vplivajo na varnost zaposlenih in učencev ter obiskovalcev šole.

Pri vaji sta sodelovali ekipi PGD Tinje in PGD Slovenska Bistrica. Ko se je oglasil požarni alarm, se je po šoli že pošteno širil “dim”, ki nas je še bolj spodbudil k hitri in učinkoviti evakuaciji iz prostorov šole. Ko smo vsi prispeli na varno, so nam gasilci prikazali gašenje z lestvijo. Bilo je zelo zanimivo, saj smo lahko v akciji opazovali in spoznali novi vozili PGD Tinje in PGD Slovenska Bistrica.
Vsem se zahvaljujemo za sodelovanje pri evakuacijski vaji in si obetamo dobrega sodelovanja še naprej.

Dostopnost