V ponedeljek, 17. oktobra 2016 so imeli učenci od 5. do 9. razreda kulturni dan. Z dvonadstropnim avtobusom smo se odpeljali v Maribor. Najprej smo obiskali akvarij in terarij ter se sprehodili po mestnem parku do treh ribnikov. V akvariju smo bili navdušeni nad hitro kačo zeleno mambo, krokodilom in orjaškimi pitoni, ki so prepleteni en čez drugega ignorirali naš obisk. Opazovali smo skrivnostno umirjeno jeguljo in piranje, ki nas na srečo niso pojedle.

Nato smo se odpravili v LUTKOVNO GLEDALIŠČE, kjer smo si ogledali lutkovno predstavo z naslovom Pirat in luna. Predstava je bila polna zanimivih piratovih osvajalskih dogodivščin, ki so sporočale, da je vse njegovo. Uživali smo v neverjetnih svetlobnih efektih in odličnem petju lutkaric. Nenavadna je bila tudi scena, saj smo kar naenkrat sedeli na piratovi ladji in bili kot pomočniki vključeni v predstavo. Predstava je v nas prebudila vse čute in se zaključila s piratovim spoznanjem, da pa vse vendarle ne more biti njegovo. V predstavi smo uživali.

1N1A2378_b

Dostopnost