SPOŠTOVANI STARŠI!

Pri preprečevanju okužbe s koronavirusa (COVID-19) je podobno kot pri drugih nalezljivih boleznih, ki povzročajo okužbe dihal, priporočljivo upoštevati naslednje vsakodnevne preventivne ukrepe, ki jih priporoča Nacionalni inštitut za javno zdravje:

 • Izogibamo se tesnim stiskom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
 • Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
 • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
 • Upoštevamo pravila higiene kašlja.
 • Redno si umivamo roke z milom in toplo vodo (vsaj 1 minuto).
 • V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost alkohola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60 %. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje oziroma razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
 • Glede na trenutno epidemiološko situacijo splošna uporaba zaščitnih mask ni potrebna.
 • V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi. Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.

Spoštovani starši, za uspešno preprečevanje pojava in širjenja okužb, potrebujemo vašo pomoč. Šola je v sodelovanju s pristojnim Ministrstvom na podlagi priporočil Nacionalnega inštituta za javno zdravje sprejela ukrepe za zmanjševanje širjenja različnih okužb.

V primeru spremenjenih razmer glede pojava različnih okužb, se bodo ukrepi temu prilagodili. O novostih vas bomo sproti obveščali. V tem trenutku je šola storila vse, kar je smiselno za nemoteno izvajanje dejavnosti.

Prosimo vas, da zaradi koristi vašega otroka in njegovih družinskih članov, drugih otrok v šoli, zaposlenih in celotne družbe:

 1. Naučite svoje otroke, da si pogosto in pravilno umivajo roke z milom in vodo.
 2. Naučite svoje otroke, da se z rokami ne dotikajo nosu, oči, ust.
 3. Naučite svoje otroke, da kašljajo in kihajo v robček ali zgornji del rokava, če nimajo robčka pri roki.
 4. Naučite svoje otroke, da si po kašljanju in kihanju pravilno umijejo roke.
 5. Ne pošljete bolnega otroka v šolo! Če bo otrok zbolel v šoli, boste prejeli obvestilo, da ga odpeljete domov. Poskrbite, da bo otrok ostal doma do ozdravitve.

Ne dovolite, da vas zajame panika, kajti takšna ravnanja odraslih zelo negativno vplivajo na otroke.

Pošiljamo vam še povezavo do spletnih strani NIJZ, kjer najdete več informacij:
https://www.nijz.si/sl/preprecevanje-okuzbe-z-virusom-sars-cov-2019.

 Ravnatelj: Ivan Kovačič

Dostopnost