V  petek, 21. 9. 2018, smo se udeležili podelitve priznanja za Kulturno šolo v organizaciji JSKD (Javnega sklada za kulturne dejavnosti RS). Naziv kulturna šola smo zasluženo prejeli za obdobje petih let, saj na naši šoli že vrsto let uspešno delujemo na kulturnem področju. Priznanje je odsev ustvarjalnosti in dosežkov učiteljev mentorjev in učencev na kulturnem področju v preteklih 3 letih.
Prireditev (različne delavnice) je potekala v čudovitem ambientu OŠ Franceta Prešerna v Mariboru in v SNG Maribor (zaključna slovesnost). Slavnostne podelitve, kjer so razglasili “Naj kulturno šolo leta 2018” in podelili številna druga priznanja, se je udeležil tudi predsednik Republike Slovenije Borut Pahor in drugi visoki gostje.

Koordinatorica projekta Kulturna šola, Alojzija Mušič