V četrtek,  6. 9. 2018, smo posvetili varni udeležbi v prometu in na šoli gostili Jumicar. To je program preventivne vzgoje otrok v cestnem prometu, ko so učenci postavljeni v vlogo voznika. V program Jumicar smo se vključili učenci 4., 5. in 6. razreda, pridružili pa so se nam tudi učenci OŠ Šmartno na Pohorju. Nestrpno smo pričakovali ta dan.
Najprej smo poslušali predavanje o varnem obnašanju pešcev v različnih prometnih situacijah. Spomnili smo se nekaterih prometnih znakov in drugih predpisov ter se naučili,  da sta v prometu najbolj pomembna mirna hoja in opazovanje dogajanja okrog nas.
Potem smo se preizkusili v vožnji z mini avtomobilčki s pravimi bencinskimi motorji. Bilo je zabavno, ko smo prevzeli vlogo voznika in dogajanje v prometu doživljali z voznikovimi očmi. Pred vožnjo smo si morali pripeti varnostni pas, med vožnjo pa upoštevati prometne znake in semafor.
Bilo nam je všeč.